راهنمای صفر تا صد خرید داکت اسپلیت

راهنمای صفر تا صد خرید داکت اسپلیت

نکته طلایی برای خرید داکت اسپلیت، توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد این سیستم تهویه مطبوع می‌باشد. داکت اسپلیت به دلیل اینکه به صورت مخفی در سقف کاذب یا دیوار نصب می‌شوند و نیاز به واحد خارجی برای همه فضاها را برطرف می‌کنند، از انتخاب محبوبیت بالایی در پروژه‌های ساختمانی برخوردار شده‌اند. این ویژگی‌ها باعث شده است که مشکلات ظاهری و فضایی کولرهای گازی که ممکن است با طراحی داخلی سازگار نباشند، به حداقل می‌رسد.

امکان کانال کشی به فضاهای مختلف محیط، از ازدیاد کارایی و کاربرد داکت اسپلیت بهره‌برداری می‌کند. با این ویژگی، این سیستم قادر به تأمین همزمان هوای سرد یا گرم به چند نقطه مختلف درون ساختمان می‌شود، که این امر می‌تواند در کاهش هزینه‌ها و افزایش راحتی ساکنین تأثیرگذار باشد.

نکته مهم در خرید داکت اسپلیت، درک دقیق از نیازهای حرارتی و سرمایشی ساختمان، مطالعه و تحلیل دقیق ویژگی‌های فنی دستگاه، انتخاب برند و سازنده با تجربه و معتبر، و در نهایت، رعایت استانداردها و نکات فنی در نصب و نگهداری این سیستم است.

اگر مایل به خرید مطمئن و باکیفیت انواع داکت اسپلیت و کولرگازی از برندهای معتبر هستید حتما از فروشگاه ما دیدن فرمایید.

🌬️🏠 خنکا و گرمایی با کیفیت؛ خرید داکت اسپلیت از برندهای معتبر را با قیمت‌های مناسب از "ایران دما" تجربه کنید! 🏆 آیا به دنبال بهترین راه برای تهویه مطبوع محیط‌های داخلی خود هستید؟ از فناوری مدرن داکت اسپلیت با قابلیت توزیع هوا به تمامی نقاط فضا لذت ببرید. ما در "ایران دما" با افتخار دستگاه‌های داکت اسپلیت با برندهای اصلی و معتبر را به شما عرضه می‌کنیم. ✔️ مزایای همزمان گرمایی و خنکا در یک دستگاه ✔️ کانال‌های کشی هوا به نقاط مختلف محیط ✔️ تجربه از دستگاه‌های با کیفیت از برندهای برجسته ✔️ سیستم‌های انرژی‌برگشتی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی
با مراجعه به سایت ما، به یک دنیای جدید از راحتی و کیفیت در تهویه مطبوع بهره مند شوید. در "ایران دما"، مشتاقانه منتظر شما هستیم برای راهنمایی شما تا بهترین انتخاب دستگاه داکت اسپلیت را برای خانه یا محل کارتان داشته باشید.

داکت اسپلیت و کولرگازی چیست؟

داکت اسپلیت و کولر گازی دو نوع سیستم تهویه مطبوع هستند که به منظور خنک کردن و گرم کردن فضاهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دو نوع سیستم تفاوت‌های مهمی در ساختار و کارکرد خود دارند:

داکت اسپلیت:

 • در داکت اسپلیت، دو بخش اصلی یعنی یونیت داخلی و یونیت خارجی وجود دارد.
 • یونیت داخلی به عنوان هواساز، در سقف کاذب یا دیوار نصب می‌شود و از طریق کانال‌ها هوای سرد یا گرم را به اطراف انتقال می‌دهد.
 • داکت اسپلیت قابلیت تأمین هوای خنک یا گرم به چند نقطه مختلف در ساختمان را دارد و از نظر توزیع هوا و توان هواساز بهبود یافته است.
 • معمولاً داکت اسپلیت برای پروژه‌های بزرگتر و مکان‌هایی که نیاز به تهویه مطبوع در چندین نقطه دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کولر گازی:

 • کولر گازی دارای دو بخش اصلی است: یک بخش داخلی که روی دیوار نصب می‌شود و هوای سرد یا گرم را به فضای داخلی منتقل می‌کند، و یک بخش خارجی که حاوی کمپرسور و کندانسور است.
 • کولر گازی برای تهویه مطبوع یک فضای محدودتر و به عنوان گزینه‌ای مناسب برای نصب در اتاق‌ها یا فضاهای کوچک‌تر استفاده می‌شود.
 • توان هواساز کولر گازی معمولاً کمتر از داکت اسپلیت است و معمولاً برای فضاهای کوچکتر مناسب است.

از ویژگی‌های جالب داکت اسپلیت می‌توان به توانایی توزیع هوای سرد یا گرم به نقاط مختلف در ساختمان، کانال کشی به فضاهای مختلف، و امکان اضافه کردن کویل آب‌گرم جهت گرمایش در فصل سرد اشاره کرد که این ویژگی‌ها در کولرهای گازی به این شکل وجود ندارند.

مزایای همزمان گرمای دلپذیر و خنکای مطبوع در یک دستگاه

🌡️ بهینه‌سازی انتخاب: داکت اسپلیت با کمپرسور اینورتر یا معمولی؟ 🌡️

🏭 در دنیای تهویه مطبوع، انتخاب مدل مناسب داکت اسپلیت برای فضاهای داخلی چالش‌های خود را دارد. این انتخاب به ویژه در مورد نوع کمپرسور، مهم و تأثیرگذار است. از اینرو، می‌خواهیم در اینجا تفاوت‌ها را با دقت مورد بررسی قرار دهیم.

🔍 داکت اسپلیت با کمپرسور اینورتر:

 • کمپرسورهای اینورتر، بر اساس بار برودتی درخواستی، دور خود را تغییر می‌دهند. این تطبیق باعث بهبود بهره‌وری انرژی می‌شود.
 • مصرف انرژی در این مدل به طور کلی پایین‌تر از داکت اسپلیت‌های معمولی است، به ویژه در بارهای کم.
 • در حالت فول بار، تفاوت مصرف انرژی نسبت به داکت اسپلیت‌های معمولی تا حدی کاهش می‌یابد و عملکرد بهینه حفظ می‌شود.
 • امکان تنظیم دما به صورت دقیق و بر اساس نیازهای مختلف فضاها، از مزایای اصلی داکت اسپلیت با کمپرسور اینورتر می‌باشد.

🔹 داکت اسپلیت معمولی:

 • برای فضاهای کوچکتر و کاربردهای ساده‌تر مناسب‌تر هستند.
 • هزینه خرید و نصب کمتری نسبت به داکت اسپلیت‌های اینورتر دارند.
 • از نظر خدمات پس از فروش و تعمیرات ممکن است اقتصادی‌تر باشند.

📊 با این توضیحات، انتخاب مدل مناسب داکت اسپلیت با کمپرسور اینورتر، می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. به توجه به نیازها و توان مالی خود، این تصمیم  بگیرید.

بهینه‌سازی انتخاب: داکت اسپلیت با کمپرسور اینورتر یا معمولی؟

🏢 انتخاب مناسب بر اساس بار ساختمانی: نیازها را بهینه‌سازی کنید! 🏢

📊 محاسبه بار برودتی منطقه‌ای و نیاز به داکت اسپلیت اغلب توسط شرکت‌های مهندسی انجام می‌پذیرد. در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌های تخصصی در ایران، به طور رایگان ظرفیت سنجی پروژه شما را انجام داده و توصیه‌های لازم را ارائه می‌کنند.

انتخاب درست ظرفیت، علاوه بر تضمین کارکرد بهینه دستگاه در زمان بار بیشینه، در کاهش هزینه اولیه خرید نیز مؤثر است.

🔍 انتخاب ظرفیت بر اساس شرایط و نیازهای خاصی انجام می‌شود. انتخاب بی‌رویه ظرفیت بالا، علاوه بر هزینه بیشتر، ممکن است باعث تنظیم مداوم دستگاه در حالت روشنی باشد که به مصرف اضافی انرژی و کاهش عمر دستگاه منجر می‌شود. برای انتخاب صحیح، مهمترین فاکتور ظرفیت مناسب بر اساس نیاز محیط است.

🌡️ عوامل متعددی در محاسبه بار برودتی تأثیر دارند که به موارد زیر می‌پردازیم:

۱- شرایط آب و هوا: هر منطقه دارای شرایط آب و هوایی خاصی است. دمای حداکثر و حداقل، رطوبت هوا و شرایط آب و هوایی به تنهایی نیز بر تعیین ظرفیت تأثیر می‌گذارند.

۲- کاربری فضا: نوع کاربری فضا نیز نقش مهمی در تعیین بار برودتی دارد. برای مثال، محیط‌های اداری با تعداد افراد ثابت و کاربردهای مختلف، نسبت به محیط‌های مسکونی دارای نیاز بیشتری به خنکایی هستند.

۳- معماری ساختمان: جهت قرارگیری پنجره‌ها، ارتفاع سقف و جهت تابش نور خورشید از عوامل مؤثر در تعیین ظرفیت بار برودتی هستند. همچنین، عواملی چون تعداد درها و تعداد افراد در فضا نیز اهمیت دارند.

🔧 در انتخاب ظرفیت مناسب، کارشناسان فنی ما با توجه به تمامی عوامل فوق و با استفاده از نرم‌افزارهای مهندسی، بهترین گزینه را برای شما تعیین خواهند کرد. از توجه به این نکات در خرید داکت اسپلیت خود اطمینان حاصل کنید.

انتخاب مناسب بر اساس بار ساختمانی: نیازها را بهینه‌سازی کنید!

⚡️ مصرف برق در داکت اسپلیت: انتخاب مناسب با توجه به آمپر ⚡️

🔌 داکت اسپلیت های معمولی عموماً تا ظرفیت ۳۶۰۰۰ BTU/hr به صورت تکفاز تولید می‌شوند. برخی از داکت اسپلیت‌های اینورتر نیز تا ظرفیت ۴۸۰۰۰ BTU/hr به صورت تکفاز موجود هستند. در نظر داشته باشید که بر اساس هر ۱۲۰۰۰ BTU/hr در داکت اسپلیت های تکفاز، معمولاً ۵ تا ۷ آمپر برق مصرفی نیاز است. این عدد ممکن است در برندهای مختلف متغیر باشد. در داکت اسپلیت های سه فاز، هر ۱۲۰۰۰ BTU/hr حدوداً ۲ آمپر مصرف برق دارد.

🏢 در زمان خرید داکت اسپلیت، به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر مصرف برق داکت اسپلیت، وسایل مصرفی دیگری نیز در واحد ممکن است وجود داشته باشند. مجموع مصرف برق وسایل نباید بیشتر از ظرفیت آمپری موجود در واحد ساختمانی باشد. در برخی موارد، استفاده از دو دستگاه داکت اسپلیت برای تهویه بهتر مورد نیاز است، به عبارت دیگر مجموع مصرف هر دو دستگاه باید به صورت همزمان محاسبه شود.

🔍 در انتخاب و خرید داکت اسپلیت، رعایت مصرف برق و ظرفیت آمپری مناسب بسیار حائز اهمیت است تا در تهویه‌ی بهینه و همچنین کاهش هزینه‌ها موفق باشید.

مصرف برق در داکت اسپلیت: انتخاب مناسب با توجه به آمپر

🏠 کانال کشی دقیق و محل جانمایی 🏠

✅ در دستگاه‌های داکت اسپلیت، مکان قرارگیری دستگاه بسیار حائز اهمیت است. انتخاب مکان مناسب، تأثیر بزرگی بر کارایی و عملکرد دستگاه دارد. باید به یاد داشت که دستگاه داکت اسپلیت از طریق جابجایی هوا در محیط عمل می‌کند.

🌬️ برای قسمت مکش دستگاه، بهتر است فاصله مناسبی از سرویس‌ها و آشپزخانه داشته باشیم. این کار به جلوگیری از پخش بو در تمام محیط کمک می‌کند. همچنین، انتخاب کانال کشی صحیح و محاسبه دقیق ابعاد کانال برای هر دستگاه با ظرفیت‌های مختلف از جمله وظایف کارشناسی است.

📏 اندازه کانال کشی اهمیت زیادی دارد. کوچک بودن کانال می‌تواند به سروصدا در آن منجر شود و همچنین حجم کمتری از هوا را به محیط منتقل کند. از طرف دیگر، کانال بزرگتر باعث کاهش سرعت هوا و عدم توزیع مؤثر آن در محیط می‌شود.

🔀 انتخاب کانال با ابعاد متناسب عموماً توسط فروشنده دستگاه انجام می‌شود. همچنین، پیچ و خم زیاد در کانال‌ها باید اجتناب شود، تا فشار در دستگاه کاهش نیابد و هوا به طرز مؤثری در محیط توزیع شود.

🏠 با توجه به اهمیت این موارد، در انتخاب دستگاه داکت اسپلیت بهتر است با کارشناسان متخصص مشورت کنید تا از بهترین مکان‌گذاری و کانال کشی برای دستگاه خود بهره‌برده و به آسایش و کارایی مطلوب دست یابید. 🌞

کانال کشی دقیق و محل جانمایی دستگاه داکت اسپلیت داکت اسپلیت

🔌 راندمان (EER)، نماد کم‌مصرفی داکت اسپلیت 🔌

در انتخاب داکت اسپلیت، میزان مصرف برق یکی از موارد حیاتی است. اطلاعات مرتبط با میزان مصرف برق و راندمان دستگاه از طریق برچسب انرژی به مصرف‌کننده ارائه می‌شود. راندمان یا ضریب بازدهی (EER)، به معنای نسبت خنک‌کنندگی تولیدشده به مصرف برق واحد آن در دستگاه است.

🌟 هر چه عدد EER بالاتر باشد، دستگاه داکت اسپلیت کم‌مصرف‌تر خواهد بود. امروزه، در بازار، داکت اسپلیت‌های با گریدهای انرژی مختلف مانند A++, A+، A و غیره وجود دارد که انتخاب آن‌ها به توجه به نیاز و ترجیحات شما بستگی دارد.

🏠 داکت اسپلیت به دلیل نیاز به تهویه فضا و تأمین تغییر کامل حالت هوا در فضا، معمولاً به عنوان دستگاه‌های مصرف برق بالا شناخته می‌شوند. از این رو، انتخاب داکت اسپلیت‌های کم‌مصرف می‌تواند به کاهش هزینه‌های انرژی برای شما کمک کند.

🔍 پیش از خرید، به دقت اطلاعات مرتبط با راندمان و گرید انرژی دستگاه‌های مختلف را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را برای نیازهای خود انتخاب کنید. 🌿

🌬️🏠 راحتی و تنظیم دمای بهتر؛ خرید داکت اسپلیت از "ایران دما" با کیفیت و اعتماد! 🏆 دنبال راهی برای بهترین تهویه محیطی در فضاهای داخلی خود هستید؟ از فناوری پیشرفته داکت اسپلیت لذت ببرید که قادر به توزیع مناسب هوا در تمام نقاط فضا می‌باشد. "ایران دما" با افتخار دستگاه‌های داکت اسپلیت از برندهای برجسته و معتبر را به شما تقدیم می‌کند.
با مراجعه به سایت ما، به یک دنیای جدید از راحتی و کیفیت در تهویه مطبوع بهره مند شوید. در "ایران دما"، مشتاقانه منتظر شما هستیم برای راهنمایی شما تا بهترین انتخاب دستگاه داکت اسپلیت را برای خانه یا محل کارتان داشته باشید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .


آخرین مقالات