لوگوی ایران دما
آموزش چگونگی انتخاب پکیج مناسب برای مکان های متفاوت

آموزش چگونگی انتخاب پکیج مناسب برای مکان های متفاوت

آموزش چگونگی انتخاب پکیج مناسب برای مکان های متفاوت

چگونگی انتخاب پکیج مناسب برای مکان های متفاوت با یکدیگر مختلف است. به این صورت که چنانچه شما در منطقه سردسیری زندگی می کنید با کسی که در منطقه گرمسیری زندگی می کند از یک نوع پکیج استفاده نمی کنید. بر حسب مکان سکونتی که هر یک از شما کاربران گرامی در آن زندگی می کنید، نیاز به پکیج مناسب با منطقه خود را دارید.

علاوه بر این موضوع چنانچه شما در یک خانه ویلایی با متراژ بالا زندگی می کنید، با فردی که در یک خانه آپارتمانی 80 متری زندگی می کند باید از پکیج متفاوتی استفاده کنید. به همین علت می باشد که زمان خرید پکیج مورد نظر خود باید پارامترهایی را در نظر داشته باشید تا با در نظر گرفتن آنها پکیجی مناسب برای خود خریداری کنید.

بنابراین باید حتما به متراژ خانه و عوامل و موارد دیگر قبل از خرید پکیج مناسب منزل خود توجه داشته باشید. در ادامه به منظور آموزش های لازم قبل از خرید پکیج مناسب توضیحاتی داده می شود که توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم تا بتوانید به درستی پکیجی مناسب با محل مورد نظر خود انتخاب کنید. لازم به ذکر است که پکیج ها از هر برندی که باشند بعد از مدتی استفاده فرسوده شده و بعضی قطعات آنها نیاز به تعمیر خواهند داشت. بنابراین لازم  است که پکیج به صورت سالانه و مرتب سرویس شود تا بازدهی آن افزایش پیدا کند و کمتر دچار خرابی شود.  

سایت ایران دما یکی از سایت های معتبر در حوزه فروش پکیج، کلیه قطعات و لوازم نصب پکیج و رادیاتور است
تعمیر، نصب و سرویس دوره ای انواع پکیج در کرج و کلیه مناطق استان البرز
اعزام فوری تعمیر کارپکیج در کرج بصورت شبانه روزی
ارائه گارانتی اصالت کالای تمامی قطعات مورد استفاده در تعمیر و سرویس انواع پکیج به همراه فاکتور رسمی

09126944098
09360141488

02634217989
02634202056

موارد قابل توجه قبل از انتخاب پکیج دیواری مناسب

عوامل موثر بر روش انتخاب پکیج دیواری مناسب برای مکان های متفاوت :

– آب و هوای محل سکونت :

با توجه به شرایط آب و هوایی در مناطق متفاوت، نیاز به گرما در آن مناطق مختلف است. به این دلیل که هر اندازه آب و هوا سردتر باشد، باید از پکیج با ظرفیت بالاتری استفاده شود؛ اما ظرفیت پکیج در آب و هوای گرم و خشک بسیار کمتر خواهد بود. در ادامه به انواع آب و هوای کشورمان و نوع پکیجی که مناسب آن است، می پردازیم.

1- آب و هوای معتدل و مرطوب (مانند شهرهای شمالی):

– ساختمان های گروه اول: برای هر متر مربع 80 تا 100 وات

– ساختمان های گروه دوم: برای هر متر مربع 100 تا 120 وات

– ساختمان های گروه سوم: برای هر متر مربع 120 تا 140 وات

2- آب و هوای گرم و خشک (شهرهای کوهستانی) :

– ساختمان های گروه اول: برای هر متر مربع 100 تا 120 وات

– ساختمان های گروه دوم: برای هر متر مربع 120 تا 140 وات

– ساختمان های گروه سوم: برای هر متر مربع 140 تا 160 وات

3- آب و هوای گرم و مرطوب (شهرهای جنوبی) :

– ساختمان های گروه اول: برای هر متر مربع 60 تا 80 وات

– ساختمان های گروه دوم: برای هر متر مربع 80 تا 100 وات

– ساختمان های گروه سوم: برای هر متر مربع 100 تا 120 وات

اعداد یاد شده به محاسبه سر انگشتی معروف است و مربوط به مناطق آب و هوایی ایران می باشد.

– جهت جغرافیایی ساختمان :

یکی دیگر از شرایط ساختمان ها جهت جغرافیایی آنها می باشد که از لحاظ تابش آفتاب بسیار زیاد اهمیت است.

به عنوان نمونه واحدی که در انتهای یک ساختمان شمالی قرار دارد نسبت به واحدی که در سمت حیاط یک ساختمان جنوبی می باشد، نور کمتری به آن تابیده می شود و در نهایت سردتر است و یا واحدی که در طبقه آخر یا طبقه همکفی که زیر آن پارکینگ قرار دارد، به علت دارا بودن ارتباط بیشتر با فضای آزاد سردتر از واحدی می باشد که بالا و پایین آن مسکونی است؛ همچون طبقات دوم و سوم در یک ساختمان چهار طبقه.

– طبقه ساختمان مورد نظر :

معمولا طبقات اول و آخر آپارتمان‌ها به علت تماس با فضای وسیع آزاد، اتلاف دمایی بیشتری نسبت به طبقه‌های میانی خواهند داشت.

– باز یا بسته بودن فضای ساختمان‌های اطراف :

تعداد طبقات ساختمان‌های همسایه، بلندتر یا کوتاه‌ تر بودن آن‌ها و همچنین محل قرارگیری‌ آنها نسبت به ساختمان شما، در باز و بسته بودن فضاهای جانبی ساختمان و در نهایت دمای فضای داخلی تاثیر فراوانی دارد. به عنوان نمونه چنانچه شما در آپارتمانی با متراژ 110 متر مربع واقع در طبقه چهارم ساکن باشید و ساختمان‌های دو طرف آن آپارتمان، ۲ طبقه باشند، اطراف واحد شما از چهار طرف باز خواهد بود. به همین دلیل با توجه به بار گرمایی، پکیجی با ظرفیت بیشتر از 28000 کیلوکالری توصیه می‌شود.

– نوع کاربری ساختمان :

مشخص کردن مسکونی یا تجاری بودن ساختمان عامل مهمی در محاسبه ظرفیت پکیج است. گرمای مورد نیاز و مصرفی و بر اساس آن میزان ظرفیت پکیج در ساختمان های مسکونی و تجاری، بر اساس متراژ و عملکردشان متفاوت می باشد.

– تعداد سرویس‌های بهداشتی و حمام هر واحد :

هر اندازه تعداد سرویس‌های بهداشتی و حمام‌های یک واحد بیشتر باشد، مصرف آب گرم نیز افزایش پیدا می کند و در نهایت به پکیج دیواری با ظرفیتی بیشتری نیاز می باشد.

– تعداد اتاق ها و تعداد رادیاتور های هر واحد :

با افزایش متراژ و تعداد اتاق ها، تعداد رادیاتور ها هم افزایش پیدا می کند. هر اندازه تعداد رادیاتورها بیشتر باشد، نیاز به انرژی گرمایی بیشتر و در نهایت ظرفیت پکیج باید بیشتر باشد.

تصمیم بهتر و بهینه برای انتخاب پکیج مناسب  :

با توجه به توضیحاتی که گفته شد، در صورتی که قصد انتخاب پکیج مناسب برای منزل مسکونی خود را دارید باید حتما موارد گفته شده و احتیاطی را در این زمینه مورد توجه قرار دهید تا با مدنظر قرار دادن این نکات بسیار مهم بتوانید در انتخاب پکیج مناسب خود تصمیم بهتر و بهینه تری را بگیرید. هر یک از افراد و خانواده های متفاوت در هر جایی از کشور عزیزمان با توجه به منطقه جغرافیایی که در آن زندگی می کنند و نیز با توجه به ساختمان محل سکونت خود باید حتما به دنبال پکیج مناسب خود برای منزل مسکونی خود باشند. در این بین شما می توانید با مراجعه به سایت ایران دما مسئولیت فروش مشورت های لازم را انجام داده و نوع منزل مسکونی خود و متراژ آن را با کادر مجرب فروش مجموعه ایران دما در میان بگذارید تا آن ها بر حسب تجربه و تخصص خود در این زمینه بتوانند شما را در این زمینه کمک کنند.

در پایان باز هم جای دارد به این نکته مهم به عنوان نکته نهایی در انتخاب پکیج مناسب برای مکان های متفاوت تکیه و تاکید شود که ظرفیت و قدرت هر یک از پکیج ها با یکدیگر مختلف می باشد. هر چقدر ظرفیت و قدرت پکیج مورد نظر بیشتر باشد، مسلما با قیمت های بالاتری هم به فروش می رسند. اما نباید به قیمت پکیج مورد نظر خود توجه داشت بلکه باید به ظرفیت و قدرت پکیج بر حسب متراژ واحد مسکونی شما و نیز عوامل بسیاری توجه کرد که در این مطلب بیان کردیم.

بنابراین امکان دارد شما در یک واحد مسکونی کوچک زندگی کنید و بر حسب متراژ نیاز به یک ظرفیت و قدرت پایین تر و البته قیمتی پایین تر دارید که انتخاب آن می تواند پکیج مناسب منزل شما محسوب شود.

تعمیر پکیج در کرج :

در این مقاله در مورد انتخاب پکیج مناسب برای مکان های متفاوت صحبت کردیم. این پکیج ها از هر برندی که باشند بعد از مدتی استفاده فرسوده شده و بعضی قطعات آنها نیاز به تعمیر خواهند داشت. همچنین لازم به ذکر است که پکیج باید به صورت سالانه و مرتب سرویس شود تا بازدهی آن افزایش پیدا کند و کمتر دچار خرابی شود. در صورت ایجاد هر ایراد یا اشکالی در عملکرد این پکیج های دیواری، باید حتما عیب یابی و تعمیر آنها را به فردی با تجربه و آموزش دیده بسپارید که متخصص نصب و تعمیرات پکیج در کرج باشد. با مراجعه به سایت ایران دما از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید تا در اسرع وقت در محل مورد نظر شما اعزام شوند.

آموزش نحوه رسوب زدایی از دیواره های پکیج دیواری

سایت ایران دما یکی از سایت های معتبر در حوزه فروش پکیج، کلیه قطعات و لوازم نصب پکیج و رادیاتور است
تعمیر، نصب و سرویس دوره ای انواع پکیج در کرج و کلیه مناطق استان البرز
اعزام فوری تعمیر کارپکیج در کرج بصورت شبانه روزی
ارائه گارانتی اصالت کالای تمامی قطعات مورد استفاده در تعمیر و سرویس انواع پکیج به همراه فاکتور رسمی

09126944098
09360141488

02634217989
02634202056

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

پیشنهاد لحظه ای برای شما


آخرین مقالات